Fizjoterapia

kolor AS 129.jpg

Fizjoterapia jest sposobem na przywrócenie sprawności po różnego rodzaju urazach i w przebiegu chorób przewlekłych.

Techniki fizjoterapeutyczne, z których najchętniej korzystam, to:

  • terapia manualna,

  • ćwiczenia.

Zauważyłam jednak, że sama fizjoterapia nie zawsze wystarcza. Czasem trzeba ją mocno rozszerzyć. Stąd pomysł zajęcia się osteopatią, czyli medycyną, leczącą rękami terapeuty. Choć, jeśli się spotkamy, to spróbuję Cię przekonać, że tak naprawdę to Ty sam się leczysz. Ja Cię tylko próbuję poprowadzić przez ten proces. 

Osteopatia

kolor AS 151.jpg

W okresie, gdy nie mogliśmy jeszcze mówić o nowoczesnej fizjoterapii, rozwijała się osteopatia. Często określa się ją jako medycynę manualną - chodzi o to, że za pomocą pracy rąk terapeuty (łac. "manus" - "ręka"), możemy leczyć. I nie mówię tu tylko o problemy z układem kostnym, czy mięśniowym. Osteopaci potrafią pomagać w przypadku dolegliwości gastrycznych, zaburzeń hormonalnych, często pracują też z osobami po różnego rodzaju traumach.

Po więcej informacji na temat osteopatii, zapraszam na bloga.

Trening

Nasze treningi dopasowane są do możliwości i celów ćwiczącego. W zależności od tego, czy zmagają się Państwo z jakimiś dolegliwościami, szykują do startów w zawodach lub zwyczajnie chcą zrobić coś dla swojego zdrowia, nasi terapeuci wybiorą odpowiednie ćwiczenia i nauczą Państwa prawidłowej techniki. Sala oraz sprzęt pozwalają nam na wykonywanie szerokiego spektrum ćwiczeń, między innymi siłowych i wytrzymałościowych. Treningi mogą być prowadzone    w formie indywidualnej lub z partnerem/ką.